8-9 листопада 2019 року
“Український дім”, Київ

       

Про виставку

«Схід-Експо 2019» спрямований на зміцнення зв’язків між підприємствами Донецької, Луганської та Запорізької областей з рештою України, ЄС та іншими країнами, на створення нових можливостей для партнерства та співпраці. Крім того, захід сприятиме розвитку підприємництва серед постраждалого від конфлікту населення на сході України, заохочуючи все більше людей відкривати бізнес, створювати нові робочі місця та допомагати своїм громадам розвиватися.

Центральною подією «Схід-Експо 2019» стане виставка-презентація підприємств зі сходу України, поєднана з можливістю проведення ділових переговорів, пошуку партнерів та клієнтів з інших регіонів України, країн ЄС та світу і встановлення нових ділових відносин. Крім того, підприємці та гості зможуть відвідати панельні дискусії, презентації та тематичні секції, присвячені економічним та інвестиційним перспективам Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Близько 200 компаній презентують свою продукцію на виставкових стендах, в тому числі товари харчової промисловості, текстиль, кераміку, а також соляні вироби, IT-технології, 3D-принтери та інші. Очікується, що понад 3 000 гостей відвідають «Схід-Експо 2019».

В рамках «Схід-Експо 2019» відбудеться ярмарок, де усі учасники виставки зможуть продавати свою продукцію відвідувачам. Під час заходу майстри та майстрині зі сходу України проводитимуть майстеркласи з гончарства, вишивання, хенд-мейду та інших ремесел. Окремою подією стане показ мод від регіональних виробників одягу.

Під час «Схід-Експо 2019» відбудеться премєр-показ мотивуючих відео історій про підприємців зі сходу в межах кампанії “Великі історії малого бізнесу”.

Як це було торік


Дмитро Косилкин
Підприємець з Лисичанська, виробник дитячого одягу ТМ Be Easy.


Євген Куруленко
Експерт ТПП України з питань реалізації міжнародних проєктів розвитку МСБ України.


Ілля Бєльчєв
Підприємець з Бердяньська, виробництво дитячих, розвиваючих, механічних сувенірних моделей «Woodtrick».


Ральф Ловак
Німецький експерт в ТПП України, очолює її Європейський офіс. Відповідає за консультування українських компаній з питань виходу не європейський ринок.


Юлія Колєсніченко
Менеджер Facebook по роботі з партнерами у Центральній та Східній Європі.


Ян Гатицький
Підприємець з Донеччини, виробництво крафтових сирів, ТМ «Святогірська коза»


Голда Виноградська
Голова Національного партнерства у легкій промисловості України


Ірина Петренко
Директорка школи підготовки швачок на підприємства


Олександр Звєрєв
«SOFTORG»


Петро Коржевський
Заступник Міністра МОН


Віктор Венцель
Експерт Української асоціації районних та обласних рад


Ія Дегтярьова
Експерт Української асоціації районних та обласних рад, директор Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління при Президентові України


Олексій Лялюк
К.ю.н., доцент кафедри держвного будівництва, провідний науковий співробітник НДІ Державного будівництва та місцевого самоврядування Національної Академії правових наук України


Павло Любченко
Член Центральної виборчої комісії


Сергій Чернов
Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради


Яна Брусенцова
Експертка Української асоціації районних та обласних рад


Валерій Король
Віце-президент Торгово-промислової палати України


Ольга Гвоздьова
Начальник відділу аналітики ДУ «Офіс з просування експорту»


Олександр Чумаков
«LEGPROM»


Євген Угнівенко
Комерційний директор «High Tech Aerosol»


Наталія Лисенко
В.о. начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності ПрАТ “Артвайнері”


Володимир Хоманець
Начальник Управління економічного співробітництва МЗС України


Геннадій Чижиков
Президент Торгово-промислової палати України


Наталія Рак
Власниця ТМ «Прянівіль», Дружківка, Донеччина


Сергій Гаков
Співвласник компанії 3D Farm


Володимир Лященко 
Координатор напряму «Економічне відновлення та відбудова важливої інфраструктури», Програма ООН із відновлення та розбудови миру

8 листопада, 1 день

9:00 – 9:30

Офіційна церемонія відкриття виставки «Схід-Експо – 2019»  (зона сцени, перший поверх)
Вітальна промова

  • Тарас Качка, Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України
  • Манал Фоуані, в.о. Постійної представниці ПРООН в Україні
  • Штефан Шльойнінг, Керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні
  • Такаші Курай, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні
  • Міхал Гєргонь, Заступник Глави місії Посольства Республіки Польща в Україні
  • Віталій Туринок, Голова Запорізької обласної державної адміністрації
  • Ігор Мороз, Перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації
  • Сергій Гайдай, Голова Луганської обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації

9:30 – 10:15

Екскурсія по експозиціях, спілкування з пресою (виставкова зона, 2 поверх)

10:30 – 11:00

Відкриття панельної дискусії «Інвестиційні можливості Донецької, Луганської та Запорізької областей» – ключова промова (концертна зала, мінус перший поверх)

Модераторка:

  • Наталя Соколенко, журналістка та ведуча Українського радіо

Спікери:

  • Ігор Мороз, Перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації
  • Віталій Туринок, Голова Запорізької обласної державної адміністрації
  • Сергій Гайдай, Голова Луганської обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації
  • Штефан Шльойнінг, Керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні

11:00 – 12:30

Панельна дискусія «Інвестиційні можливості Донецької, Луганської та Запорізької областей» (концертна зала, мінус перший поверх)

Вхід вільний за реєстрацією.

12:30 – 13:30

Facebook та Instagram для розвитку бізнесу онлайн
(зала 3.2. «Кобзарська світлиця», 2 поверх)

Спікер:
Юлія Колєсніченко, Менеджер Facebook по роботі з партнерами у Центральній та Східній Європі.

Вхід вільний за реєстрацією.

13:00 – 14:15

Кава-пауза, нетворкінг, обідня перерва

 

14:30 – 16:00

Панельна дискусія з питань сільського господарства на сході України
(зала 3.3. «Арт-галерея», 3 поверх)

  • Відкриття панельної дискусії
    Інна Мєтєлєва, заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства
  • Зміна клімату та стале ведення сільського господарства
    Модераторка:
    Вікторія Михальчук, фахівець з комунікацій Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в УкраїнСпікери:
    • Наталія Сеперович, державний експерт Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства аграрної політики та продовольства України
    •  Оксана Рябченко, координатор ГЕФ-проекту ФАО в Україні
    •  Тамара Кутонова, регіональний координатор проекту ОБСЄ
    •  Тетяна Адаменко, голова відділу агрометеорології Гідрометцентру
    •  Микола Ромащенко, директор Інституту водних проблем і меліорації
  • Кооперативи та дорадчі послуги на сході України
    Модераторка:
    Вікторія Михальчук, фахівець з комунікацій Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в УкраїніСпікери:
    •  Дмитро Титаренко, керівник проекту АГРОПОРТ
    •  Тетяна Бривко, експерт ФАО
    •  Юрій Бакун, експерт ФАО
    •  Наталія Герасименко, експерт ФАО
    •  Микола Косолап, експерт ФАО з питань ґрунтозберігаючого землеробства, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП
    •  Фермери, представники кооперативу

Вхід вільний за реєстрацією.

14:30 – 16:00

Панельна дискусія з питань розвитку виробничої галузі на сході України:
(зала 3.2. «Кобзарська світлиця», 2 поверх)

  • «Перспектива розвитку підприємств легкої промисловості Донбасу та експорту продукції на різні ринки»

Голда Виноградська, голова Національного партнерства у легкій промисловості України

  • «Ефективна співпраця роботодавців галузі та системи підготовки кадрів в Україні»

Петро Миколайович Коржевський, Заступник Міністра, Міністерство освіти та науки України

Володимир Лященко, Координатор напряму «Економічне відновлення та відбудова важливої інфраструктури», Програма ООН із відновлення та розбудови миру

Ірина Петренко, Директор школи підготовки швачок на підприємства

  • «Автоматизація підприємств легпрому Донбасу як ефективний шлях розвитку»

– Олександр Звєрєв, «SOFTORG»
– Олександр Чумаков, «LEGPROM»

Вхід вільний за реєстрацією.

14:30 – 18:00

Панельна дискусія з питань реформи децентралізації на сході України
(зала 5.2. «Зала презентацій», 5 поверх)

Модератор:

Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради

  • Реалізація Проекту «Добре врядування для розбудови потенціалу громади»
    Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради
  • Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади
    Олексій Лялюк, завідуючий науковим відділом конституційно-правових проблем державного будівництва та місцевого самоврядування НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України
  • Потенціал громади та влади: місцеві вибори-2020
    Яна Брусенцова, експерт Української асоціації районних та обласних рад
  • Перспективи та очікування через призму Концепції удосконалення законодавства про місцеві вибори
    Павло Любченко, член Центральної виборчої комісії
  • Фінансова децентралізація: поточний стан, виклики та перспективи. Особливості бюджетного фінансування Луганської та Донецької областей
    Віктор Венцель, експерт Української асоціації районних та обласних рад
  • Особливості проведення реформ на cході України. Впровадження реформ децентралізації в Луганській області
    Вадим Лазніков, начальник управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської облдержадміністрації
  • Впровадження реформ децентралізації в Донецькій області
    Наталя Чукова, директор департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації
  • Діючі ОТГ: переваги та проблеми
    Едуард Олєйніков, селищний голова Біловодської ОТГ Луганської області
    Василь Масюженко, голова Сіверської ОТГ Донецької області
  • Перспективи реформ на лінії розмежування
    Юрій Оніщенко, міський голова Попаснянської міської ради Луганської області
    Ярослав Руденко, голова військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Донецької області

Вхід вільний за реєстрацією

14:30 – 16:00

Панельна дискусія з питань експорту на ринки країн ЄС для ММСБ зі східної України  (концертна зала, мінус перший поверх)

Модератор:

Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати України

  • Відкриття панельної дискусії

Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України

  • «Готовність українських компаній до експорту: на що треба звертати увагу»

Ральф Ловак, керівник Європейського офісу Торгово-промислової палати України

  • «Європейські проекти інтернаціоналізації бізнесу»

Євген Куруленко, заступник директора, дирекція сприяння інвестиціям та проектної роботи Торгово-промислової палати України

  • «Інструменти підтримки МСП від Офісу з просування експорту» 

Ольга Гвоздьова, начальник відділу аналітики, ДУ «Офіс з просування експорту»

  • «Розвиток перспективних ринків продажів ЄС і СНД, як стратегія сталого розвитку»

Наталія Лисенко, в.о. начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності ПрАТ “Артвайнері”
Ігор Пульвас, Директор ПРАТ “ЕКСПОРТНО-КРЕДИТНЕ АГЕНТСТВО”

  • «Інноваційні рішення в аерозольній упаковці для ефективного експорту»

Євген Угнівенко, комерційний директор “High Tech Aerosol”

  • «Про стратегію підтримки українських експортерів на зовнішніх ринках»

Володимир Хоманець, Начальник Управління економічного співробітництва МЗС України

Вхід вільний за реєстрацією.

16:00 – 18:00

Історії успіху підприємців зі сходу
(концертна зала, мінус перший поверх)

Виступи по 20 хвилин кожний на тему цілей, можливостей, потреб бізнесу в стилі TEDx
презентацій.

Вхід вільний за реєстрацією.

14:30 – 18:00

Майданчик для В2В переговорів
(зала 2.4. «Велика зала», 2 поверх)

  • налагодження бізнес-зв’язків
  • пошук нових ділових партнерів
  • розширення збуту за межі регіону виробництва

Перемовини учасників виставки з потенційними партнерами та клієнтами.

9 листопада, 2 день

10:00 – 16:00

Ярмарок

10:00 – 15:00

Розіграш лотереї.
Виступи творчих колективів.
(зона сцени, 1 поверх)

  • Естрадний ансамбль пісні і танцю «БеЗМеЖ» Луганської обласної філармонії. У репертуарі колективу − динамічна, різнопланова, легка музика. Артисти пропонують слухачу твори популярних українських виконавців і гуртів, джазову та зарубіжну сучасну музику, а також свої власні авторські композиції.
  • Ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії. До складу ансамблю увійшли вокальна, хореографічна та інструментальна групи. Репертуар ансамблю налічує вже понад 100 творів − сучасні, народні, обрядові, інструментальні і авторські твори.
  • Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, народний ансамбль української пісні та музики «Чумацький шлях», Палацу культури “Титан”, місто Запоріжжя.
  • Ансамбль Бахмутського коледжу мистецтв ім. І. Карабиця, Донецька область

Вхід вільний

11:00 – 14:00

Майстеркласи
(зона сцени, 1 поверх)

  • Гончарне діло та декор кераміки (Дмитро Яровий, майстер з Донеччини)
  • Створення м’якої іграшки-мишки – символу 2020 року (Наталія Держипільска, майстриня з Донеччини)
  • Виготовлення української традиційної ляльки-мотанки «Ангел» (Ольга Колтунова, майстриня з Луганщини)
  • Виготовлення ароматизованих декоративних торбинок з елементами вишивки (Олена Бондаренко, майстриня з Луганщини)
  • Розпис тарілок крапкою акриловими контурами (Ірина Базикіна, майстриня з Луганщини)
  • Розпис і перенесенню малюнків на мушлі (Ірина Пастух, Олеся Терещина, майстрині з Запоріжчини)
  • Виготовлення повітряних зміїв різних розмірів (Євген Пастух та Михайло Шатов, майстри з Запоріжчини)
  • Аплікація соломкою та плетіння з соломки (Марина Шерстюк, Анастасія Хиценко, майстри з Запоріжчини)
  • Розпис керамічних виробів (Марія Писенко, майстриня з Донеччини)
  • Оздоблення глиняного глечика (Інна Павленко, Киркач Тетяна, Большего Вікторія, майстрині з Донеччини)
  • Паперова інженерія «Паперові дива» з виготовлення 3D листівки (Брянцев Олександр та Брянцева Ганна, м. Мелітополь)

Вхід вільний

14:00 – 15:00

Показ мод від виробників одягу зі східної України:
(зона сцени, 1 поверх)

  1. Дмитро Косилкин, TM «Be easy», Луганська область
  2. Вікторія Карпова, Луіза Орловська, ШП «ПОКРОВЧАНКА», Донецька область
  3. Наталія Бондар, модел’єрка, Луганська область
  4. Олена Король, “Topalto”, Донецька область
  5. Любов Михальцова, “АША”, Донецька область

Вхід вільний

15:00 – 16:30

Прем’єра короткометражних фільмів «Великі історії малого бізнесу»
(концертна зала, мінус перший поверх)

  • Державні та регіональні органи влади
  • Міжнародні партнери
  • Представники ООН
  • Підприємці та режисери

Прем’єрний показ відеоробіт мотиваційної кампанії про підприємців зі сходу України «Великі історії малого бізнесу». Героями серії роликів стали підприємці з Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області. Частина з них – переселенці, котрі залишили свої домівки і з нуля створили власні справи: хтось продає авторські ляльки, хтось заснував школу робототехніки, а хтось відкрив веломайстерню.

Вхід вільний за реєстрацією.

Контакти

Для підприємств з півночі

Донецької області

Олексій Махніборода

 050 450 87 32

oleksii.makhniboroda@undp.org

Для підприємств з півдня Донецької області, а також Азовського узбережжя Запорізької області

Євген Бурлака

050 353 09 75

 yevhen.burlaka@undp.org

Для підприємств з

Луганської області

Володимир Іщенко

066 766 95 85

volodymyr.ishchenko@undp.org

Запити

ЗМІ:

Максим Кицюк

063 576 18 39

maksym.kytsiuk@undp.org

Для підприємств з півночі
Донецької області

 

 

 

Олексій Махніборода

050 450 87 32

oleksii.makhniboroda@undp.org

Для підприємств з півдня Донецької області, а також Азовського узбережжя Запорізької області

Євген Бурлака

050 353 09 75

yevhen.burlaka@undp.org

Для підприємств з Луганської області

Володимир Іщенко

 066 766 95 85

volodymyr.ishchenko@undp.org

Запити
ЗМІ:

Максим Кицюк

063 576 18 39

maksym.kytsiuk@undp.org

Україньский дім